63. Ogólnopolski Konkurs
Filmów Niezależnych OKFA
im. prof. Henryka Kluby
1-4.06.2017


 

JURY MŁODYCH

 

Stanisław Cuske - rocznik 1996. Obecnie student Realizacji Obrazu Filmowego w WRiTV w Katowicach, absolwent kursu Przedszkole Filmowe w Warszawskiej Szkole Andrzeja Wajdy. Twórca teledysków, filmów fabularnych, m.in. serii „Kandydaci Śmierci” i dokumentalnych, np. „Subkultury”, „Pod Żaglami”. Laureat nagród filmowych, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA 2016 za film „Wyścig”. 

W przyszłości chciałby skupić się na filmach dokumentalnych. Obecnie przygotowuje się do swojej pierwszej, krótkometrażowej fabuły oraz filmu dokumentalnego, który będzie realizowany na Śląsku.

Monika Marcyniak - studentka trzeciego roku filmoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jako wolontariuszka na wielu już festiwalach filmowych miałam przyjemność być rok temu opiekunem Marcela Łozińskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie zajmowałam się jego harmonogramem dnia, wywiadami, spotkaniami. Prowadzę poznańską inicjatywę filmową Cho Do Kina oraz od niedawna należę do Stowarzyszenia Forum Kultury Audiowizualnej (FoKA). Swą przyszłość wiążę z branżą filmową, pisaniem o filmie albo pracy przy festiwalach filmowych. W wolnych chwilach lubię także zajmować się montażem filmowym.

Piotr Wąsala - student poznańskiego filmoznawstwa i filologii rosyjsko-angielskiej. Pasjonuje się kinematografią, szczególnie kinem autorskim. W wolnym czasie lubi czytać książki i chodzić do kina. Wielokrotny wolontariusz m.in. na festiwalu filmowym w Gdyni,  Łodzi oraz we Wrocławiu.  Członek Jury Młodego Widza na VII Festiwalu Filmowym „Offeliada” w Gnieźnie w 2013 roku.

Wydarzenia 63. OKFA

Patronat medialny

             
       

 

       
© 2017 Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

ARCHIWUM OKFA__

 62. OKFA / 61. OKFA / 59-60. OKFA