63. Ogólnopolski Konkurs
Filmów Niezależnych OKFA
im. prof. Henryka Kluby
1-4.06.2017


 

ZNAK ZORRO

Znak Zorro” (reż. Fred Niblo, 1920 r.) to pierwsza ekranizacja napisanej ledwie rok wcześniej powieści Johnstona McCulley`a. Bogaty, młody arystokrata Diego Vega prowadzi podwójne życie, aby pomagać rodakom ciemiężonym przez gubernatora tyrana. Na co dzień udaje tchórzliwego i znudzonego panicza (prześmieszna kreacja Douglasa Fairbanksa), ale w decydujących momentach zakłada czarne przebranie, by pod pseudonimem Zorro walczyć o przywrócenie ładu i sprawiedliwości.

W Koninie obejrzymy ten obraz z akompaniamentem żywej muzyki i dialogów w wykonaniu formacji Niemy Movie. To czterech muzyków i aktor, którzy wykonują muzykę i dubbing na żywo do klasyki niemego kina, która w ich interpretacji nabiera kolorów i humoru. Eksperymentują z różnymi stylami muzycznymi, postaci obdarzają indywidualnymi głosami, w dialogach chętnie czerpią ze współczesnego języka. Proponowane ścieżki dźwiękowe usatysfakcjonują zarówno zwolenników muzyki klasycznej czy akustycznej, jak również rozrywkowej oraz elektronicznej.

Członkowie zespołu: Wojtek Błażejczyk  (gitara, małe instrumenty), Maciek Zych (saksofon, EWI - electronic wind instrument, instrumenty klawiszowe), Jakub Bruszewski (gitara basowa, pad, pętle), Maciek Więckowski (tekst i dubbing), Janek Jędrzejczyk (instrumenty klawiszowe, odgłosy).

O projekcie „Znak Zorro” mówią: Ścieżka dźwiękowa jest inspirowana tradycyjnymi motywami ludowymi z czasów hiszpańskiej Kalifornii. Opieraliśmy się na gitarach klasycznych (m.in. oryginalnej, nietypowej gitarze meksykańskiej), tradycyjnych instrumentach perkusyjnych (udu, clave, cajon. grzechotki). A w dialogach nie zabrakło oczywiście hiszpańskiego „Senor!”.

  


 

4.06.2017 | 18.00 Bilety: 15 zł

 

Wydarzenia 63. OKFA

Patronat medialny

             
       

 

       
© 2017 Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

ARCHIWUM OKFA__

 62. OKFA / 61. OKFA / 59-60. OKFA