KOMISJA KWALIFIKACYJNA:

Obrady komisji 5-6 maja, ogłoszenie listy zakwalifikowanych do konkursu filmów na stronie OKFA najpóźniej 9 maja.

  Lidia Duda  

Reżyserka i scenarzystka  filmów i seriali dokumentalnych. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Prace w mediach rozpoczęła w 1997 r. Początkowo związana z Telewizją Polską, od kilkunastu lat pracuje jako wolny strzelec. Zdobywczyni Grand Press. Dwa razy otrzymała Grand Prix Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym za filmy „Herkules” i „Uwikłani”. Zdobywczyni Grand Prix na znaczących zagranicznych festiwalach filmowych, m.in. w Chinach, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Turcji, Rosji.
Od 2006 r. jest ekspertem w dziedzinie filmów dokumentalnych w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiej Akademii Filmowej.

Waldemar Piątek

Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1977 - 2007  związany z Filmoteką Narodową. W latach 1978-1983 był Kierownikiem Artystycznym kina „Iluzjon”. Wtedy też zaczął pełnić funkcję Naczelnego Filmografa, a jednocześnie zastępcy dyrektora do spraw programowych. Od 1986 do 2007 roku pełnił funkcję dyrektora Filmoteki Narodowej. Jest także współtwórcą, pod kierunkiem profesora A. Jackiewicza, programu Studium Doktoranckiego w Instytucie Sztuki PAN. Wykładowca historii filmu w studium Podyplomowym IBL PAN. Autor programów i katalogów, organizator wielu wydarzeń i przeglądów filmowych w warszawskim „Iluzjonie”. Jest również współautorem „Leksykonu polskich filmów fabularnych” a także książek o twórczości Jerzego Hoffmana, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Kawalerowicza. Współautor książki o historii Festiwalu Filmowego „Młodzi i Film”.  Autor artykułów o tematyce filmowej w pismach branżowych: „Film”, „Kino”, „Filmowy Serwis Prasowy”, „Iluzjon”. Autor katalogów i programów wielu imprez i przeglądów filmowych w kraju i za granicą oraz programu TV „Warszawa w polskim filmie fabularnym”. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Weronika Czołnowska

Absolwentka podyplomowych studiów na wydziale Organizacji Produkcji Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Kursu dla Producentów Kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Stypendystka licznych międzynarodowych programów producenckich (m.in. EAVE Ties That Bind, ACE Coproduction Lab).
Prowadzi własną firmę produkcyjną EasyBusyProductions. Na rynku międzynarodowym debiutowała jako koproducentka pełnometrażowego czesko-polskiego filmu „Droga do Rzymu”, który otwierał konkurs East of the West na Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach.
Przez lata działała aktywnie na polu międzynarodowej promocji filmów, pracując jako agent sprzedaży produkcji zrealizowanych przez Łódzką Szkołę Filmową. Od lat pracuje też  jako kurator filmowy oraz koordynator wydarzeń branżowych, np.: Torino Film Lab (Adapt Lab- część w Polsce), programu Doc Lab Poland, czy projektu Shorts Warszawa – branżowego wydarzenia odbywającego się w ramach Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Ryszard Wojdak

Od kilkunastu lat koordynator ds. technicznych OKFA, realizator  ogólnopolskich i  międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia, GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Światowy Festiwal Kina Niezależnego UNICA.

 

Patronat medialny