Komisja kwalifikacyjna

 

Tomasz Śliwiński

Absolwent reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył także Informatykę oraz Zarządzanie i Ekonomię na Politechnice Gdańskiej.
Jego film dokumentalny „Nasza Klątwa” (2013) zdobył wiele nagród na festiwalach w kraju i za granicą oraz był nominowany do Oscara w kategorii Dokument Krótkometrażowy.
Współpracuje z Magdą Hueckel w zakresie fotografii dokumentalnej. Ich cykl „Winterreise” prezentowany był  w Tate Britain Gallery w Londynie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Filmografia

2011 – Klątwa (dokument krótkometrażowy, 7 min)
2013 – Nasza Klątwa (dokument krótkometrażowy, 27 min)

     
 

Weronika Czołnowska

Absolwentka podyplomowych studiów na wydziale Organizacji Produkcji Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Kursu dla Producentów Kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Stypendystka licznych międzynarodowych programów producenckich (m.in. EAVE Ties That Bind, ACE Coproduction Lab). Prowadzi własną firmę produkcyjną EasyBusyProductions.
Współpracuje z Warszawskim Festiwalem Filmowym (jako koordynator warsztatów dla młodych filmowców i kurator) oraz jest koordynatorem programu Doc Lab Poland. Przez lata współpracowała z Działem Promocji Szkoły Filmowej w Łodzi (jako Manager ds. Dystrybucji i Promocji). 

     
 

Witold Kon

Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych.

Działa w niezależnym ruchu filmowym od 1982 r. Do 1989 r. Wiceprzewodniczący, później Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. W 1983 r. inicjator festiwalu filmowego dla najmłodszych twórców (obecna nazwa „Dozwolone do 21”). Dyrektor jego pierwszych dwunastu edycji. W 1997, 2003 oraz 2009 r. (Warszawa i Gdańsk) był Dyrektorem Światowych Festiwali Kina Niezależnego UNICA.
Wielokrotny członek jury festiwali krajowych i międzynarodowych. Prezes Fundacji CinemaArt oraz pomysłodawca i organizator festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.