KOMISJA KWALIFIKACYJNA 60.OKFA 

 

Zakończyliśmy nabór filmów do tegorocznej edycji.

Komisja kwalifikacyjna w składzie: Radek Ładczuk, Sylwia Motyl-Cinkowska, Ryszard Wojdak obejrzy ponad 170 produkcji, z których najlepsze wytypuje do konkursu głównego.


 


 
  Radek ŁADCZUK - operator filmowy. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Ukończył kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu oraz Wydział Operatorski w Szkole Filmowej w Łodzi.
W 2005 r. za „Odę do radości” zdobył Nagrodę Specjalną na XXX Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym czasie współpracował również z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, wykonując zdjęcia do filmów dokumentalnych, m.in. nagradzanego „Antykwariatu” i „Kuracji” w reżyserii Macieja Cuske.
W 2006 r. „Melodramat” w reżyserii Filipa Marczewskiego z jego zdjęciami był nominowany przez Amerykańską Akademię Filmową do studenckiego Oskara w kategorii zagraniczny film krótkometrażowy. W 2011 r. otrzymał nagrodę im. Andrzeja Munka za debiut operatorski za film „Sala Samobójców” w reżyserii Jana Komasy oraz prestiżowe nagrody na XIX Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage w Bydgoszczy w kategoriach najlepszy debiut operatorski oraz najlepsze zdjęcia do filmu polskiego.
Kolejnym sukcesem kinowym był obraz „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida - nominacja do nagrody Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) oraz nominacja w kategorii najlepsze zdjęcia do nagrody Orzeł przyznawanej przez Polską Akademię Filmową.
Ostatnią realizacją ze zdjęciami Radka Ładczuka jest teatr telewizji „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, który swoją premierę będzie miał w tym roku.
     
    Sylwia MOTYL-CINKOWSKA - absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalizacja teatralna. Pracowała jako organizatorka imprez kulturalnych oraz specjalistka do spraw promocji. Od 2005 r. dyrektor osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze oraz dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM ZBLIŻENIA”. Jurorka festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Filmy Świata.
     
    Ryszard WOJDAK – od kilkunastu lat komisarz techniczny OKFA, realizator  ogólnopolskich i  międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia, GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Światowy Festiwal Kina Niezależnego UNICA.